Si ta kaloni ditën tuaj të parë të vjeshtës

Vera ka mbaruar, por kjo nuk do të thotë asgjë e keqe! Vjeshta është një moment i shkëlqyeshëm i vitit, dhe nëse bëni diçka që bie në ditën e parë të vjeshtës, jeni në një sezon të shkëlqyeshëm!
Dekorojeni shtëpinë. Seasondo sezon ka dekorimet e tij, kështu që pse të mos e sjellë vjeshtën në shtëpinë tuaj? Gjëra të tilla si owls, dhelpra, acorns, kunguj dhe gjethe janë dekorata të shkëlqyera të vjeshtës për shtëpinë tuaj.
Provoni disa aroma vjeshte. Aromat tuaja mesatare të verës mund të jenë kokosit, oqeanit, aromat me fruta dhe aromat e ëmbla, por edhe vjeshta ka aromat e veta! Aromat e vjeshtës mund të përfshijnë kunguj, kanellë, vanilje, mollë dhe çdo aromë buke. Merrni sanitizuesit e duarve të vjeshtës, sapunët e duarve (për të larë duart), larjen e trupit dhe qirinjtë. Punimet e banjës dhe trupit kanë aroma të mëdha vjeshte.
Piqem. Në kohën e verës, trajton tuaj mund të jetë akullore, por në vjeshtë, gjithçka ka të bëjë me pjekjen! Provoni të gjeni receta për gjëra të tilla si byrek me mollë ose kunguj, cookie gingersnap, apo edhe një tortë me mollë kanellë!
Drejtohuni tek lara e kungullit. Arna me kunguj nuk janë vetëm për Halloween! Vini re se si nëse i hulumtoni ato, disa do të thonë "Kungull i frikshëm i kungullit!" ose "Halloween Pumpkin Patch!" ndërsa të tjerët thjesht thonë "Kunguj Patch!" Ato që thjesht thonë copë kungulli janë menduar thjesht për vjeshtë, dhe të tjerat janë menduar për Halloween. Ju mund të bëni shumë gjëra në një copë kungulli, si luani lojëra, zgjidhni një kungull ose hayride!
Shko pazar. Kur keni zgjedhur për verë, me siguri keni blerë maja dhe pantallona të shkurtra, por vjeshta është shumë e ftohtë për këtë! Kur bëni pazar për vjeshtë, duhet të keni parasysh ngjyrat, si e kuqe, portokalli, e verdhë dhe kafe. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh palltot, pantallonat, bizhuteritë dhe këpucët me mëngë të gjata.
Bëni diçka krijuese. Zanat janë një gjë e shkëlqyeshme për të bërë në vjeshtë! Gjëra të lehta për tu bërë janë kurora, shenja doorknob dhe owls me kone pishe.
Largoj fletët e rëna përtokë. Kjo mund të tingëllojë si një punë e përditshme, por kur i kapni në një grumbull të madh, duke kërcyer në to është aq shumë argëtim!
Ftoni familjen për një vakt vjeshte. Ushqimi veror mund të ketë qenë i shpejtë dhe i lehtë, si sanduiçët, por ushqimet e vjeshtës janë të këndshme, të ngrohta dhe thjesht relaksuese! Ftoni disa të afërm që jetojnë mjaft afër të hanë një vakt të këndshëm vjeshte me ju. Mund t’i shërbeni edhe ëmbëlsirës që keni pjekur më herët!
Dyqanet do të kenë shitje menjëherë kur fillon vjeshta, kështu që shkoni ditën e parë të vjeshtës nëse mundeni.
Nëse nuk keni ndonjë të afërm që jetojnë mjaft afër për të ardhur, mund të ftoni edhe disa miq!
Nëse tashmë nuk keni shumë dekorime, mund të shkoni në Party City për dekorime të lira.
Sigurohuni që të telefononi të afërmit ose miqtë të paktën një javë përpara për të ardhur për darkë.
Kontrolloni në internet për të parë nëse disa arna me kunguj janë të hapura para se të vozisni në lokalin tuaj.
Kini kujdes që të mos keni shumë aroma që shkojnë menjëherë. Për shembull, përpiquni të keni vetëm një qiri të ndezur, ose një në secilën dhomë.
Nëse tashmë keni dekorime të vjeshtës që janë të depozituara në garazh, bodrum ose papafingo, sigurohuni që nuk ka gabime në to. Vishni doreza dhe shkundni ato për t'i kontrolluar.
cabredo.org © 2020