Artikujt e fundit

Tesco Clubcards ju lejojnë të kurseni para dhe të merrni kuponë kur blini produkte Tesco. Ju mund të aplikoni personalisht, në internet, me telefon ose me tekst. Vini re se do të filloni me një kartë ...
Sezoni i festave është një kohë për argëtim, ushqim, dekorime të bukura dhe mundësi për të vizituar me miqtë dhe familjen. Ekziston gjithashtu një rrezik i rritur nga aksidentet brenda dhe jashtë shtë...
Syri i keq është një besim popullor që dikush mund të sjellë vullnetarisht ose në mënyrë të pavullnetshme sëmundje dhe poshtërsi ndaj një personi tjetër duke i parë ato, zakonisht të sjellura nga zili...
Ashtë një javë para ditëlindjes tuaj. Ju jeni ulur në dhomën tuaj, duke tërhequr flokët duke u përpjekur të kuptoni se cilat mirësi ju kanë prindërit tuaj. Epo, këtu është në thelb si ta kuptojmë.
Bërja e ornamenteve tuaja të Krishtlindjeve mund të jetë një aktivitet argëtues për familjen dhe miqtë, por ndërtimi i shtëpive me xhenxhefil dhe dritat e rrepta mund të jenë pak të mërzitshme për das...
Dekori i dyerve është një mënyrë popullore për të festuar dhe mirëpritur një sezon të ri. Dekoratat e dyerve të dimrit janë ndoshta më të njohurat nga të gjitha, për shkak të disponueshmërisë së furni...
Marsi i Katërt mund të mos duket si një datë e veçantë, por në të vërtetë është një festë jozyrtare. Marsi i katërt - ose "marshimi përpara" - është dita që i kushtohet të punoni drejt qëlli...
Vera ka mbaruar, por kjo nuk do të thotë asgjë e keqe! Vjeshta është një moment i shkëlqyeshëm i vitit, dhe nëse bëni diçka që bie në ditën e parë të vjeshtës, jeni në një sezon të shkëlqyeshëm!
Ramazani është muaji më i pritur nga muslimanët. Gjatë Ramazanit, Satanai do të lidhet, dyert e ferrit do të mbyllen për agjëruesit dhe në vend të kësaj do të hapen dyert e parajsës.
Uthull ndihmon ngjyrosjen e lidhjes me lëvozhgën e vezëve, por ka mënyra për të lyer vezët pa uthull. Nëse nuk keni uthull në shtëpi dhe dëshironi të ngjyrosni vezë, mund të përdorni një zëvendësim të...
Një pemë e Pashkëve është një dekoratë e përshtatshme për kohën e Pashkëve. Pema përbëhet nga një tufë degësh të varura me vezë të zbukuruara në lulëzim. Ju madje mund të shtoni një fole të vogël zogj...
Të qenit beqar nuk do të thotë që ju duhet të gjeni ditën e Shën Valentinit një rast depresiv. Ju ende mund të trajtoni veten dhe të ndjeheni mirë për vendin ku jeni në jetë. Ky artikull ofron një gam...
Ditelindjet janë periudha festimi dhe argëtimi, por ato gjithashtu mund të jenë të shtrenjta. Për ditëlindjen e burrit tuaj, ka shumë mënyra për të festuar pa shpenzuar para. Duke zgjedhur nga ide të ...
Muaji i Historisë së Zezë, i quajtur gjithashtu Muaji i Historisë Afrikano-Amerikane, festohet në SH.B.A. çdo vit gjatë muajit shkurt. Njohur zyrtarisht në 1976, megjithëse filloi shumë më herët në sh...
Ndërsa pemët e rreme të Krishtlindjeve padyshim janë rritur në popullaritet me kalimin e viteve, një përqindje e madhe e 2 miliardë njerëzve që festojnë Krishtlindjet ende preferojnë të grumbullojnë d...
Një shportë e vogël e përshtatshme për vezët me çokollatë në miniaturë, trajtime të vogla ose thesare të vogla mund të bëhen duke përdorur bazat e kartonit të vezëve. Shtesat dekorative mund të jenë p...
Dita Ndërkombëtare e Bacon është një ditë e vitit që bota të mblidhet dhe të vlerësojë proshutën në çdo mënyrë të mundshme. Në varësi të vendit, Dita Ndërkombëtare e Bacon festohet ose të Shtunën e pa...
Shumëllojshmëria e festave të Krishtlindjeve për të cilat mund të ftoheni është të paktën po aq e ndryshme sa numri i përgjithshëm i dhuratave në 12 Ditët e këngëve të Krishtlindjes! (Kjo është 364 ng...
Theodor Geisel, i njohur ndryshe si "Dr Seuss", është bërë një nga shkrimtarët më të famshëm të letërsisë për fëmijë. Ditëlindja e tij është në 2 Mars dhe shumë njerëz duan të festojnë. Ju m...
Confetti ka shumë përdorime, që nga mbushja e pinatasve deri tek shpërndarja nëpër tavolina, por a e dini se mund ta përdorni edhe për të dekoruar vezët gjithashtu? Me pak mod Modge, ju mund të përdor...
cabredo.org © 2020